Accessible Page Links


Page Tools

Main page Content

Our staff

Leadership Team

 Principal: Mr Garry Goltz

 

 Deputy Principals:

 Junior: Mrs Danielle Willard

 Middle: Mr Bryan Townsend

 Senior: Mr Justin Harrison

 

 Business Services Manager: Mrs Robyn Nicoll & Ms Keryn Minter

                                              2152_bsm@eq.edu.au or 2152_accounts@eq.edu.au

 

 Head of Special Education Service: Mrs Lynda Ehrke-Malone

 

Department Heads: 
 Guidance Officer: Mrs Silke Hetherington & Mrs Jenny Morris

 Psycologist: Mr David Roby

 Youth Support Worker: Mrs Lea Sycamore

 School-based Health Nurse: Mrs Lani Clements

 Chaplain: Tiffany Wardill

 Pathways Co-ordinator: Natalie Jounquay

 School-based Police Officer: Senior Constable David Lemalu ​​

 

Our Staff

Title
Family Name
Given Name
Email
Dept/Faculty
  Mr       Aburn       Darin     dabur1@eq.edu.au              Technology
  Mr
Althaus
Jason
Science
Ms
Assman
Bonnie
English
Mrs
Barnett
Lynda
Technology
Miss
Batey
Jessica
HOD-Junior Secondary
Miss
Bird
Ashton
Head of Curriculum
Mr
Boase
Darren
Mathematics/Year 11 Coordinator
Ms
Bos
Rachel
Junior Secondary
Mr
Breed
Claire
Chaplain
Miss
Briskey
Katie
Technology
Mr
Clarke
Nathan
Junior Secondary
Miss
Collins
Jessica
Mathematics
Ms
Cooper
Joanne
Science
Mr
Dalzell
Alexander
HPE
Ms
Davey
Zoe
The Arts
Ms
Denman-Mills
Alice
Librarian
Mr
Drovandi
Matthew
Mathematics
Miss
Ede
Alexandria
The Arts
Ms
Edmonds
Erin
Mathematics
Mrs
Ehrke-Malone
Lynda
HOD Special Education
Mr
Elvery
Nathan
HOD-Technology
Miss
Ford
Amanda
English
Mr
Fry
Bradley
Technology
Miss
Fulwood
Emily
English
Mrs
Glindon
Georgia
Toolooa House
Mr
Goltz
Garry
Teachers
Miss
Green
Hayley
Science
Miss
Grehan
Carly
Junior Secondary
Miss
Gwynne
Meghan
HOD-The Arts
Mr
Hage
Gregory
HOD-Mathematics
Mr
Hale
Greg
Technology
Mrs
Harrison
Fiona
Flexible Learning Centre
Ms
Hetherington
Silke
Guidance Officer
Mr
Hill
Chris
HOD HPE
Miss
Hingst
Sarah
Mathematics
Mr
Horton
Derek
NRG Program
Mrs
Hudson
Louise
English
Mr
Hughes
John
Technology
Miss
Joseph
Claire
English
Ms
Jounquay
Natalie
HOD-Senior Schooling
Ms
Kean
Ellen
HOD-English
Mrs
Kemp
Lj
The Arts
Miss
McCauley
Kerryn
HPE
Mr
McCook
Brett
Junior Secondary
Mrs
McWhirter
Julie
Junior Secondary
Miss
Mehrton-Johnson
Jamaine
English/Indigenous Coordinator
Mrs
Mellars
Charmian
HPE
Mr
Miller
Matthew
HPE
Miss
Milne
Georgia
Mathematics
Ms
Morris
Jenny
Special Needs/Learning Support/GO Secondary
Mr
Muir
Nick
Technology
Mr
Muller
Tony
HOD-Science
Mrs
Noovao
Annmarie
Toolooa House
Miss
Noy
Cassie
Junior Secondary
Mrs
O'Connor
Colleen
Junior Secondary
Mr
O'Connor
Craig
Year 7 Coordinator
Miss
Parmenter
Emily
The Arts
Ms
Patzwald
Amanda
Science/Year 10 Coordinator
Mrs
Petersen
Jo-Anne
Home Economics
Miss
Petherick
Karen
Science
Mr
Pooley
Todd
HPE
Miss
Provan
Victoria
English
Mr
Rabbitt
Ashley
HPE
Mrs
Read
Natasha
Science/Year 12 Coordinator
Mrs
Reah
Jennifer
English
Mr
Roby
David
Psychologist
Miss
Roobottom
Katrina
English
Mrs
Ross
Peta
Toolooa House
Miss
Rusten
Karen
Science
Mr
Sauer
Ashley
Junior Secondary
Mrs
Schluter
Georgie
Toolooa House
Mrs
Slape
Carol
Instrumental Music
Mr
Slape
Robert
Mathematics
Mr
Sullivan
Daniel
Mathematics
Miss
Taylor
Lindy
English
Mr
Thomas
Mark
HOD HPE/Deputy Principal
Mr
Townsend
Bryan
Deputy Principal
Miss
Townsend
Kate
Head of Curriculum
Mrs

Miss

Townsend

Wardill
Sally

Tiffany
stown12@eq.edu.au

tward201@eq.edu.au
HOD-SOSE

Chaplain
Mrs
Willard
Danielle
Deputy Principal
Mrs
Wyatt
Tj
Science
Mrs
Zagami
Petrina
 
 
HOD English
 
Newsletter
 
Uniform Shop
 Mr